SIM Lock veya SIM Kilidi, cihazın kullanımının belli bir ülke ve o ülkenin operatörü için sınırlanmasıdır. Bu kısıtlama sonucunda cihaz farklı bir ülkede farklı bir operatör hattıyla çalışmaz hale getirilir. Böylece kampanyalarla cihaz sunan operatörler sundukları cihazların ticari amaçlarla kullanılmasının önüne geçmiş olurlar.

 

Biraz daha detaylı şekilde örneklendirelim. Kanada’dan almış olduğunuz bir iPhone cihazı A isimli operatörü kullanıyor olsun. Bu cihazı Türkiye’ye getirip B isimli bir operatör hattını taktığınız anda cihaz çalışacak fakat şebeke bağlantısı çalışmayacak, operatörle ilgili işlemlerin hiçbiri gerçekleştirilemeyecektir. Bu durumda B hattını kullandığınız süreç boyunca bu cihaz üzerinden arama yapamayacak, mesaj gönderip alamayacak ve internet bağlantısı kullanamayacaksınız. Tüm bu kısıtlamaların kaldırılması içinse cihazınıza SIM Lock kaldırma adı verilen işlemin yapılması gerekiyor.

 

Simkilit&Simlock Kaldırma

SIM Kilidi kaldırmak gerçekten profesyonellik isteyen bir iştir ve her zaman başarı elde edilebilmesi için uygun şartların sağlanması gerekir.Bizler cihazınızın hangi ülke ve operatöre bağlı olduğunu tesbit ediyoruz. Ülke ve operatör bilgisine öğrendiğimiz cihazınızın simkilidini resmi yollardan sonsuza dek kaldırıyoruz. Sizde bu tarz sorunla karşılaşıyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Not: YıldırımMobile olarak cihazlarınızın simkilidini operatörler vasıtası ile kaldırıyoruz.Herhangi bir aparat yada program kullanmıyoruz.Cihazınız tamamen özgür kalıyor.