EMAIL DESTEK destek@yildirimmobile.com
TELEFON DESTEK +905369563434
ÇALISMA SAATLERİ P.tesi-C.tesi 09:00-19:30
Teknik Servis Takip

Türkiye’de Garantisi Olan iPhone X Modelleri Hangileri

Türkiye’de Garantisi Olan iPhone X Modelleri Hangileri

 türkiye-garanti-iphone-x-modelleri

iPhone X Türkiye satışı geçtiğimiz günlerde başladı. Türkiye’de iPhone X’in 64 GB’lık modeli 6.099 TL, 256 GB’lık modeli ise 6.899 TL fiyat ile satılıyor. Yurtdışında, özellikle ABD’de ise vergiler bu kadar yüksek olmadığı için iPhone X’i çok daha uygun fiyata satın almak mümkün. Ancak yurtdışından iPhone alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar mevcut. Bunlardan biri de, yurtdışından satın alınacak iPhone X modelinin, Türkiye’de garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek. Ayrıca sim kilidi olan modelleri yalnızca geçerli ülkede kullanabilirsiniz. Peki Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri hangileri?

Türkiye’de garantisi geçerli olan ve teknik servisi desteği olan iPhone X modelleri aşağıda yer almaktadır.

Türkiye’de satışa sunulan iPhone X’lerin model numarası A1901. Bu model SİM kilitsiz olarak satılıyor ve dilediğiniz operatörün SİM kartını takarak kullanabilirsiniz.

ABD’den ya da diğer ülkelerden satın almayı düşündüğünüz iPhone X’in model numarasını kontrol ederken de, A1903 ve A1965 ibarelerine dikkat etmelisiniz. Bu modeller de SİM kilitsiz ancak farklı bir ülkeye özel üretildikleri için belirli bir süre  (genelde 120 gün) sonra Türkiye’de kayıt ettirmezseniz kullanıma kapanacaklardır. Bu nedenle yasal süre içinde pasaportunuza işletmeniz ya da E-Devlet kanalıyla IMEI kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

iPhone X’in A1865 modeli ise ABD için üretilmiştir ama Türkiye’de GSM operatörlerinin SİM kartları ile kullanılabilirler. (Düzeltme için Nuri bey’e teşekkürler)Benzer şekilde iPhone X’in A1902 modeli ise Japonya pazarı için üretilmiştir ve yalnızca bu ülkede kullanılabilir.

Apple Türkiye ‘den aldığımız bilgilere göre, tabloda yer alan iPhone X modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli.

Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri

Türkiye’de garantisi olmayan iPhone X modelleri

A1901 A1865 (GSM/CDMA)
A1903 (SİM kilitsiz olanı satın alınmalı) A1902 (Japan)
A1965 (SİM kilitsiz olanı satın alınmalı)

Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri için, Apple yetkili servislerinden her türlü teknik servis desteği alabilirsiniz.

Türkiye’de garantisi olmayan iPhone X modelleri içinse, telefonu satın aldığınız veya ilgili modelin garantisinin geçerli olduğu herhangi bir Avrupa ülkesinde bulunan Apple yetkili servisinden teknik destek alabilirsiniz.

Tabii ikinci bir alternatif olarak, garanti kapsamındaki arızalar da dahil, tüm sorunlarınız için özel servislerden ücreti karşılığında destek alabilirsiniz.

iPhone model numarası nasıl öğrenilir?

iPhone model numarası, iPhone’un arkasındaki küçük metinde “Model AXXXX” şeklinde yer almaktadır.

iPhone X  ile ilgili yaşadığınız garanti ve teknik destek sorunlarını iletişim bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Comment