EMAIL DESTEK destek@yildirimmobile.com
TELEFON DESTEK +905369563434
ÇALISMA SAATLERİ P.tesi-C.tesi 09:00-19:30
Teknik Servis Takip

iPhone / Samsung Cihaz Üzerinden Yazılım Güncelleme

iPhone / Samsung Cihaz Üzerinden Yazılım Güncelleme

Günümüz teknolojisinde sürekli değişimler olmakta. Cep telefonlarıda yazılım gelişmelerini yakalamak ve sistemlerindeki hataları

düzelmek amacı ile sistem yazılımlarını güncellemektedirler. Sistem yazılımları iki şekilde olmaktadır;

1 – Bilgisayar aracılığı ile yazılım güncelleme;

Bilgisayar aracılığı ile yazılım güncelleme işlemleri Apple marka ürünler için iTunes programı ile yapılmaktadır. Samsung marka ürünler Smart Swich programı ile yapılmaktadır.Diğer marka ürünlerin kendi Pc Suite programları vardır.

Yıldırım Mobile ekibi olarak bizler yazılım güncelleme işlemlerinin bilgisayar aracılığı ile yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Bilgisayar üzerinden yapılan güncellemelerde bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.

2- Telefon üzerinden yazılım güncelleme ;

Telefon üzerinden güncelleme işlemleri daha çabuk yapılmaktadır.Herhangi bir yedek alma işlemine ihtiyaç yoktur. Bizler güncelleme işlemleri esnasında oluşabilecek yazılım hatalarına karşı yedek almayı ihmal etmeyelim. Telefon üzerinden yapılan güncelleme işlemleri cihazlarımızda hafıza da yer kaplama gibi sorunlar meydana getirmektedir. Bu nedenle Yıldırım Mobile ekibi olarak telefon üzerinden yapılan yazılım güncellemelerini doğru bulmuyoruz. Bu işlem Hafıza sorunu olmayan telefonlar için geçerli değildir.

 

Leave a Comment